Brexit Oylaması Çıkışı İşaret Ederken PrimeTrade’in Gerçek Zamanlı Grafiklerine İhtiyaç Bulunmakta

İngiltere’de gerçekleşen referandumu takiben hisse senedi piyasaları oldukça oynak bir hal almıştır.

Brexit Oylaması Çıkışı İşaret Ederken PrimeTrade’in Gerçek Zamanlı Grafiklerine İhtiyaç Bulunmakta

İngiltere’de gerçekleşen referandumu takiben hisse senedi piyasaları oldukça oynak bir hal almıştır. İlk başta aşağı yönlü hareketler alımların tetiklenmesine neden olurken, İngiltere’nin Avrupa Birliğinden ayrıldığına yönelik haberlerin öncesinde fiyatlar tekrar ilk seviyelerine doğru geri yükselmiş, piyasalar alım ve satımlardan çok zarar etmiştir. Brexit oylaması piyasalarda şok etkisi yaratmış, en son 2015 Ağustos ayında gözlemlendiği şekilde oynaklık oluşmasına neden olmuştur.

 

İngiltere’de emlak piyasası ve menkul değerler ile alakalı piyasalar ise en çok etkilenen piyasalar olmuşlardır. Bu süreçte eğer belli hisse senetleri ile ilgileniyorduysanız , ziyaret ederek/buraya tıklayarak PrimeTrade’in canlı grafikleri ile bu hisselerin fiyat hareketlerini izleyebilirdiniz.

 

Açıklama: W:Marketing_DocumentsSEOSEONewsimages32.jpgOylamanın ardından Temmuz ayının ilk günlerinde, İngiltere’de emlak fonları itfaları durdurmuş, işlem süresi boyunca  para çekme işlemlerini iptal etmiştir. Diğerleri gibi şirketlerdeki nakit sıkışıklığı, itfa isteyen yatırımcılar karşısında zor anların yaşanmasına neden olmuştur. Bu durum özellikle hisse senedi piyasalarında satış dalgası oluşturmuş, özellikle İngiliz hisse senetleri nakitte çevrilmiştir. Sonrasında beklenildiği gibi Brexit ardındaki belirsizlikler suçlanmıştır. Sis perdesinin ardında, görünüşe göre İngiltere ve AB arasında en uygun ilişkinin İsviçre benzeri bir yapı olacağı beklentisi güç kazanmaktadır. İsviçre ile AB arasında, ortak pazara erişim hakkı tanıyan Norveç modelinden farklı olarak 120’den fazla ikili ticaret anlaşması bulunmaktadır. Fakat emek gücünün serbest dolaşımı ve  AB ücretlerinin ödenmesi gereklidir.

 

Bunun yanında oluşan belirsizlikle birlikte, İngiltere’nin ticaret anlaşmaları gereğince ortak Pazar erişiminin korunamayacağı haberi de piyasadaki fiyatlamalarda şok etkisi yaratmıştır. Bu nedenle İngiliz Sterlini çok sert bir düşüş kaydetmiştir. Ayrıca PrimeTrade canlı hisse senedi grafiklerinden de görülebileceği gibi FTSE 100 endeksi ağır bir darbe almıştır.

 

İngiltere’de FTSE 250 endeksi  oylama sonrasında bugüne kadar %9’a yakın düşüş kaydetmiştir. Endeks FTSE 100’e göre zayıf bir performans sergilemeye devam etmektedir. Zayıf Sterlin ile birlikte çok uluslu şirketlere olan ilgide artmıştır. İhracata yönelik çeşitli hisse senetleri Brexit kararından fayda sağlamıştır. Ayrıca Bankalar Brexit oylamasından bu ayan negatif baskı altına girmiştir.

 

Açıklama: C:UsersgadisDesktop1.PNG

Hisse senetlerindeki gerçek zamanlı değişimleri izlemek için en önemli unsur, teknik analiz özelliği olan PrimeTrade canlı hisse senedi grafiklerini kullanmaktır. Destek ve direnç seviyelerinin belirlenebilmesi, piyasalardaki kırılma ve geri dönüş seviyelerini bulmakta size yardımcı olur, sizi piyasaların bir adım önüne taşır. Momentum ve hareketli ortalamalar gibi Diğer teknik analiz araçları ayrıca sizin piyasalardaki her hareketi takip edebilmenizi sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar