Yangınların Zararını Minimuma İndiren Yangın Söndürme Sistemleri

Yangınların Zararını Minimuma İndiren Yangın Söndürme Sistemleri

                Doğa ya da insan kaynaklı olarak ortaya çıkan, büyük zararlara yol açan her olay bir afettir. Yangın da bu afetlerden bir tanesidir. Kısa sürede geniş alanda yayılma göstererek etkisini artırabilen yangın, müdahale edilerek söndürülmezse çok büyük bir yıkıma, can ve mal kaybına yol açabilir.

                Yangının zararlarını minimuma indirmek, can ve mal kaybını önlemek için görev üstlenen yangın söndürme sistemleri, bazen hayat kurtarıcı olabilmekte. Yapılarda muhakkak bulunması gereken yangın ihbar butonu, duman tahliye sistemleri, alarm sireni, dedektörler yangını önlemede işlevsel olarak katkı sağlayan elemanlardır.

            Yangının çıkış noktasını belirleyerek en kısa sürede söndürmeyi amaçlayan yangın algılama ve ihbar sistemleri, yangının büyümesini önler. Köpüklü söndürme sistemleri, gazlı söndürme sistemleri, sulu söndürme sistemleri, watermist söndürme sistemleri, yangının söndürülmesi için devreye girer.

             Ayrıca FM200 gazlı söndürme sistemleri, yangın güvenliğinde tercih edilen bir sistem. Yangın algılama ve ihbar sistemleri hususunda hizmet veren novata yangına, novatayangin.com internet sitesinden ulaşarak yangın ekipmanları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

 

yangın söndürme sistemleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Büyükanne maaşında son durum
Büyükanne maaşında son durum