Güzellik Ve Estetik

Güzellik Ve Estetik

 Sağlığın fizik ve görünümle güzelleşmesi estetik açıdan ve görünüm açısından da güzel olmak zorunda olma kavramını da beraberinde getiriyor Kusursuz insan elbette yoktur ancak görünüm açısından insanı yıpratan ve bazen depresyona bile sokabilen fiziksel durumlarla karşı karşıya kalabiliriz.

Bu sorunları ortadan kaldırabilmenin en iyi çözüm yollarından biri estetik cerrahi yöntemidir. Kişi doğuştan ya da sonradan ileri gelen fiziksel bozulmalara da maruz kalabilir. Çevresel ve zamana bağlı olarak ya da herhangi bir kaza sonrası güzel görünümünü yitirebilir. Bu gerçekten ağır bir travmadır.

Estetik mucize olarak nitelendirdiğimiz estetik operasyon bu tür durumlarda imdada koşmaktadır. Kişinin eski durumuna hatta belki de eskisinden daha farklı ve daha güzel olmasını bile sağlayan cerrahi müdahalelerdir. Bayanların en çok şikâyetçi olduğu konulardan biri kilo almak ve bölgesel yağlardan yakınmaktır.

Sadece bayanlar değil erkeklerde günümüzde estetik mucizelerden faydalanarak hem estetik müdahaleler neticesinde daha güzel bir görünüm kazanabiliyorlar ve bölgesel yağlardan ise liposuction denilen yağ aldırma yöntemi sayesinde bölgesel yağlardan kurtulabiliyorlar.

 İnce bir kanül yardımı sayesinde küçük bir delikten girilerek yapılan işlemde hasta az bir hissizlik yaşayabiliyor. Vakum ile çıkartılan yağlardan liposuction sayesinde hastalar fazla yağlarından bu yöntem sayesinde kurtulabiliyorlar.

 

estetik cerrahı estetik operasyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
AVM’lerde revir zorunluluğu
AVM’lerde revir zorunluluğu