Urfa Anzelha

Damak tadı herkes için çok önemlidir ve yemek yenecek zamanlarda en güzel tatları almak adına çeşitli yiyecekler seçilir.

Urfa Anzelha

 Kimi mekanlar vardır ki belli başlı yemekleri ile, kimi mekanlar ise her sunduğu yiyecek ve içeceği ile meşhurdur. Ülkemiz gibi yemek kültürü son derece yüksek ve zengin olan bir coğrafyada bu tip restoranların olması mümkün iken, tarihi geçmişi çok öncelere dayanan yemek çeşitleri ve hünerli aşçıları ile öne çıkan Urfa anzelha ise hem yerli, hem de yabancı çok sayıda misafiri ağırlamaktadır. Urfa'nın yüz akı olan, tarihçe olarak İbrahim Peygamber zamanlarına uzanan, kökleri derinde bu kuruluş misafirlerine sunduğu çorbalar, pideler, kebap çeşitleri, salatalar ve içli köfteler ile adından söz ettirmektedir. İsmini Şanlıurfa'da bulunan Anzelha Gölü'nden alan kuruluş, en kaliteli sunumları en lezzetli yemekleri ile yapmaktadır.

Çorbaların verdiği sıcacık hissiyatı ara sıcak çeşitleri ile pekiştiren, misafirlerine hem lezzet, hem de doygunluk hissi verecek en hoş seçenekler ile yaklaşan Anzelha çakırlar aynı zamanda dillere destan bir içli köfte sunumu da yapmaktadır. Restoranların temizliği, hijyeni ve düzeni daha kapıdan girer girmez fark edilirken, bu derece kalite kokan bir ortamda bulunmak bile ruhu tatmin etmeye yetmektedir. Tertemiz mutfak ve çalışma alanları ile güven veren kuruluş, yıllardır bozmadığı çizgisini sürdürerek kendine ait bir kitleyi de oluşturmuştur. Her yemeğin ayrı bir güzellik ve süsleme ile masalara geldiği, misafirlerin göz zevkine hitap edilmesinin unutulmadığı bu ortamda, yöresel lezzetlerin verdiği keyif de muhteşem hissettirmektedir.

Genel anlamda etli yemekleri ve kebapları ile bilinen Şanlıurfa ve civarının tüm tarihi yemeklerini, en çok tercih edilen seçeneklerini bünyesinde toplayan Anzelha Eryaman da her gün onlarca misafir ağırlamaktadır. Başka yerlerde menüde bulunması için gösterilen içli köftelerin burada insanı kendine hayran bırakması da Anzelha'nın ne derece beğenilen ve tercih edilen bir nokta olduğunu göstermektedir. Dileyen herkesin rahatlıkla gelip hem kendini, hem de sevdiklerini mutlu ettiği bu ortamda fiyatlara da değinmek gerekir. Şanlıurfa ve yöresinin en güzel yemek çeşitlerini yaparak insanlara sunan Anzelha'da menüde yer alan yemeklerin hepsi vatandaşın bütçesini zorlamayacak şekilde düzenlenmiştir. Pahalılıktan kaçınan kuruluş, bundan dolayı halkın her kesimine hitap etmektedir. Bu noktada da insanların niçin burayı tercih ettikleri ve her gittikleri yerde Anzelha şubesi aradıkları daha rahat kavranmaktadır.

Rezervasyon sistemi ile herkesin rahat şekilde ziyaret edebildiği bu adreste konuklara da gereken saygı ve özen fazlası ile gösterilmektedir. Çalışanların güler yüzlü hizmeti, üslup ve hareketler olarak son derece nazik oluşları konukları mutlu etmektedir.

Tüm akşam boyunca yenen en güzel, en lezzetli kebaplar ve diğer yemek çeşitlerinin üzerine bir de yöresel tatlılar ile final yaparak çay ve kahve ikramlarını bekleyebilir ve kendinizi evinizde hissedeceğiniz http://urfaanzelha.com.tr/ bu adrese her zaman uğrayabilirsiniz.

İletişim :

0312 222 21 22

0312 222 00 63

0312 221 21 22

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
Liman işçileri 250 kiloluk Alman bombası buldu
AVM’lerde revir zorunluluğu
AVM’lerde revir zorunluluğu