Lazerle Varis Tedavisi Nedir?

Lazerle Varis Tedavisi Nedir?

Lazerle Varis Tedavisi Nedir?

Lazerle varis tedavisi, ameliyat ile yapılan varis tedavisini bir kenara bırakarak, ameliyatsız varis tedavisinin kapılarını açmıştır. Lazer varis tedavisi görünmekte olan bütün varislere değil, onu oluşturan büyük toplardamara uygulanır. Bu damar genellikle safen toplardamarıdır. Lazerle varis tedavisi esnasında hastaya narkoz verilmez. Ağrı daha basit yöntemlerle güvenli bir şekilde kesilir. Siz bu esnada isterseniz kitap okuyup, müzik dinleyebilirsiniz. Tedavi her halükarda ağrısız ve konforlu bir şekilde uygulanır.

Varis Ameliyatı Hakkında Bilgi

Varis ameliyatı, lazer tedavisinin bulunmasının ardından daha az kullanılmaya başlanan varis tedavi yöntemidir. Varis ameliyatının ilk yöntemi, görevini yerine getirmeyerek zarar vermeye başlayan safen toplardamarının çıkarılmasıdır. İkinci yöntem ise cilt yüzeyinde görünen varislerin çıkarılması yoluyla yapılan flebektomidir. Varis ameliyatının ardından duyulan ağrı, bacaklarda kalan kesik izleri ve de gelişen teknoloji ile gelen ameliyatsız varis tedavi yöntemleri, varis ameliyatına başvuran hasta sayısını azaltmıştır.

Köpükle Varis Tedavisi

Bu tedavi yöntemi çok ince kılcal damarlardan kalın olup, safen toplardamardan ince olan damarlara köpük enjekte edilmesi yoluyla uygulanır. Köpükle varis tedavisi hakkında bilgi almak için sitemiz varisklinik.com ‘a uğrayabilirsiniz.

​Lazerle varis tedavisi Varis ameliyatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Katarakttan Kurtulmak Artık Çok Kolay
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!