İyi Bir Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların en büyük can sıkıntılarından bir tanesi makyaj yapmaktır üstelikte kadın çalışıyorsa makyaj aynı zamanda sinir bozucu da gelebilecektir.

İyi Bir Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların en büyük can sıkıntılarından bir tanesi makyaj yapmaktır üstelikte kadın çalışıyorsa makyaj aynı zamanda sinir bozucu da gelebilecektir. Fakat gel gelelim işin diğer tarafına kadınlar makyaj yapmadan asla duramazlar. Bazı kadınlar vardır ki onların bakımla güzellikle alakaları yoktur ancak bunu genele dökecek olursak bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda diyebiliriz. Evet makyaj kadınlar için vazgeçilmez bir konudur dedik bu nedenle de kadınların yüzlerine makyaj yaparken bazı ana çerçeveler içerisinde hareket etmesi gerekir. Yani makyaj anı zamanda bir sanattır. Ve siz sanatınızı ne kadar konuşturabilirsiniz beklediğiniz etkiyi de o boyutta yaşayacaksınız.

Bayanlara seslenmek istiyorum eğer ki doğru bir masaj yapmak istiyorsanız bunun bir kuralı olduğunu unutmamalısınız bu kurala riayet ettiğiniz zaman gerçek düzeyde disiplinli ve başarılı bir makyaja sahip olabilirsiniz  dilerseniz bir bayanın yüzünü makyaja nasıl hazırlaması gerektiği noktasında geniş bir değerlendirme yapalım. Önce makyaja yüzünüzü hazırlamanız gerekiyor yani şöyle düşünebilirsiniz yüzünüz bir toprak ve siz buraya bir şeyler ekmek istiyorsunuz bunun içinde yapılması gereken şey toprağın sürülmesidir yani havalandırılması ve gözlerinin açılması. İşte makyajda da aynen böyledir yüzünüzün kesinlikle bakımlı ve temiz olması gerekir. Bunun için de yüzünüzü çok fazla soğuk olmayan bir suyla yıkamalısınız. Bu sayede yüzünüzdeki gözenekler temizlenip açılacak ve bu şekilde de yüzünüz sivilcelenmeyecek ve noktalar ortadan kalkacaktır.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra ise tonik kullanabilirsiniz bu toniği bir pamuk yardımıyla yüzünüzü temizlemede kullanabilirsiniz. Biliyoruz ki her kadının mutlaka bir makyaj seti vardır. bunun içinde makyaj setlerinizi aldığınız yerin iyi temiz ve başarılı bir firma olduğundan emin olmalısınız.  Yüzünüz temiz bir hal aldıktan sonra artık makyaj için yarım olarak hazırdır demektir yarım diyoruz çünkü malum yaz aylarında olduğumuz için yüzünüzün yanmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun içinde güneş kremlerinden destek alabilirsiniz. Yüzünüze güneş kremini makyaj öncesinde sürmüş olmalısınız. Unutmadan söylemek istiyorum ki mutlaka cilt bakımı şarttır cilt bakımı yapılmadan makyajın yapılması mümkün değildir. Bu sayede hem cildinizi korumuş olacaksınız hem de temizlemiş olacaksınız.

Ardından fondöten sürmesine geçebilirsiniz. Fondöten cilt üzerinde bir yama görevi görerek cildinizin berrak ve düzgün bir şekilde görünmesine neden olacaktır ardından doğru bir makyaj uygulamasına geçebilirsiniz. Doğru makyaj ise ilk önce gözlerden başlar çünkü erkek karşısındaki bayana bakarken ilk olarak gözlerine bakacaktır. Daha sonrasında ise geri kalan makyaj alanları tamamlanacaktır. Fondötenin ardından ise pudra sürmeniz gerekiyor pırda aynı zamanda teninizin rengine fondöteni de uyduracaktır. Pudra bir fırça yardımıyla sürülür ve doğru bir makyaj artık başlamış olacaktır. Bu saydığımız işlemlerin aşama aşama detaylı uygulamasını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Bilim Adamlarından Korkutan Açıklama!
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar
Mehmet Müezzinoğlu'dan önemli açıklamalar