Erciş'te yeşillendirme çalışmaları sürüyor

Erciş Belediyesi devam eden yeşillendirme çalışmaları kapsamında seralarda üretilen çiçekleri ilçede bulunan refüj ve parklarda ekmeye başladı.

Erciş'te yeşillendirme çalışmaları sürüyor

Erciş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaz mevsiminin gelmesiyle beraber kentte bulunan park ve çeşitli peyzaj alanlarında çiçek ekimi çalışmalarını sürdürüyor.Üretimini daha önce kurduğu seralarda yapan Müdürlük, ürettiği otuz bini aşkın mevsimlik çiçeği toprakla buluşturuyor. Yapılan çalışmalar kapsamında kaldırım,refüj ,park ve bahçelerde çiçek ekimi, yaz bitkilerinin ekimi ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapılıyor.

Erciş merkez ve civar mahallelerdeki refüj ve parklarda yapılan peyzaj çalışmaları hakkında konuşan Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarından Burhan Kurnaz, yeşillendirme çalışmaları kapsamında otuz bini aşkın çiçeği ekmeye başladıklarını belirttikten sonra '' Havaların ısınmasıyla yeşillendirme çalışmalarını hızlandırdık. İlçenin reflüj,kaldırım gibi bir çok farklı alanlarında çalışmalarımız devam ediyor.İlçeyi daha çok yeşillendirmek için elimizden geleni yapıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dolarda Son Durum
Dolarda Son Durum
Rusya: Cenevre'deki görüşmelere Kürtler de katılmalı
Rusya: Cenevre'deki görüşmelere Kürtler de katılmalı